Trzy medale na zakończenie sezonu
27 czerwiec

Trzy medale na zakończenie sezonu

W sobotę – 24 czerwca – w Blachowni rozegrany został ostatni badmintonowy turniej tego sezonu – Mistrzostwa Śląska Elity, Juniorów Młodszych i Młodzików. Oczywiście nie zabrakło na nim także reprezentantów KS WOLANT, którzy rywalizowali w grach pojedynczych i podwójnych.

W zawodach wzięło udział równo 50 zawodników z szeregu klubów z województwa ślaskiego. Wśród nich, oprócz KS WOLANT, były: Dwójka Blachownia, Lotka Olsztyn, Junior Wrzosowa, Kolejarz Częstochowa, Jedynka Częstochowa, Plesbad Pszczyna, Ząbkowice Dąbrowa Górnicza, SET Mazańcowice, Energia Lubliniec, Unia Bieruń, AZS Uniwersytet Śląski Katowice, Jedynka Zabrze. Sportowe zmagania trwały sześć godzin, podczas których rozegrano 60 meczów.

Reprezentaci KS WOLANT, przy wsparciu partnerów z Katowic i Pszczyny, najlepiej spisali się w grach podwójnych, przywożąc z Blachowni trzy brązowe medale. Na podium, w rywalizacji elity, zameldowali się: w grze mixtowej Dariusz Opatrzyk z Ewą Lesiuk oraz w deblu Michał Wieczorek z Bartkiem Pietryją. Natomiast w rywalizacji juniorów krążki w mixtcie wywalczyli Adam Bochenek i Zuzia Jarosz.