Udane zakończenie Grand Prix
21 grudzień

Udane zakończenie Grand Prix

Ponad 100 zawodników z 16 miast, zacięta lecz sportowa rywalizacja, nowe przyjaźnie i integracja całego środowiska badmintonowego to tylko niektóre aspekty jaworznickiego Grand Prix amatorów w grach podwójnych, które zakończyło się w sobotę – 12 grudnia – IV finałowym turniejem. Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach GP, także na ostatnich zawodach pojawili się zupełnie nowi zawodnicy, którzy – nawet pomimo braku szans na sukces w całym cyklu – zaprezentowali się bardzo dobrze i przebojem wdarli się na podium ostatniego turnieju. Całodzienne zmagania badmintonistów zwieńczyła podwójna ceremonia wręczenia nagród i medali, którą swoją obecnością uświetnili partnerzy KS WOLANT, pomagający klubowi w organizacji imprezy.

Mimo dość bezpiecznych lokat w czołówce klasyfikacji generalnej, od początku rywalizacji w finałowym turnieju widać było, że wszystkie pary zamierzają do końca walczyć o jak najlepszą pozycję w tabeli. O tym, że nie będzie to łatwe, weterani naszego Grand Prix mogli przekonać się bardzo szybko, gdyż debiutanci z Krakowa i Katowic już w pierwszych swoich meczach pokazali bardzo dobrą dyspozycję. Dobre występy par, które dołączyły do cyklu GP najpóźniej, można było obserwować do samego końca zawodów, jednak – pomimo wdrapania się na podium IV turnieju – debiutanci nie byli w stanie zagrozić dotychczasowym liderom klasyfikacji generalnej. Nie mniej pojawienie się kolejnych silnych duetów na pewno wpłynęło na podniesienie poziomu całych zawodów oraz pozwoliło na obserwacje bardzo emocjonujących pojedynków.

Specjalną oprawę, na zakończenie Grand Prix, otrzymały mecze finałowe ostatniego turnieju, które w pełnym skupieniu mogli oglądać wszyscy zgromadzeni wokół boiska uczestnicy imprezy. Po rozegraniu kompletu spotkań i poznaniu triumfatorów zarówno turneju finałowego, jak i całego cyklu GP, nastąpiło wręczenie medali oraz nagród, w którym pomagali zaproszeni goście – sponsorzy i partnerzy KS WOLANT.

Klasyfikacja końcowa IV turnieju w ramach Grand Prix Jaworzna w badmintonie amatorów w grach podwójnych:

DEBEL KOBIET
1. MIEJSCE: Ewa LESIUK / Anna CZUPIOŁ
2. MIEJSCE: Agnieszka TRZCIONKOWSKA / Anna TRZCIONKOWSKA
3. MIEJSCE: Patrycja MAKOCKA / Stefcia STEFAŃCZYK

PEŁNE WYNIKI – DEBEL KOBIET

MIXT
1. MIEJSCE: Ewa LESIUK / Dariusz OPATRZYK
2. MIEJSCE: Julia JUREK / Tomasz MATOGA
3. MIEJSCE: Bożena WOŁKOWYCKA / Andrzej TUROWSKI

PEŁNE WYNIKI – MIXT

DEBEL MĘŻCZYZN
1. MIEJSCE: Tomasz MATOGA / Przemysław TOMECKI
2. MIEJSCE: Dariusz OPATRZYK / Piotr CHRZĘSZCZYK
3. MIEJSCE: Wojciech SZCZEGIELNIAK / Paweł SŁUPCZEWSKI

PEŁNE WYNIKI – DEBEL MĘŻCZYZN

*****

Klasyfikacja końcowa całego cyklu Grand Prix:

DEBEL KOBIET
1. MIEJSCE: Agnieszka TRZCIONKOWSKA / Anna TRZCIONKOWSKA
2. MIEJSCE: Ewa LESIUK / Anna CZUPIOŁ
3. MIEJSCE: Marta WYSYPOŁ / Anna ŚLĄZOK

MIXT
1. MIEJSCE: Ewa LESIUK / Dariusz OPATRZYK
2. MIEJSCE: Anna TRZCIONKOWSKA / Michał WIECZOREK
3. MIEJSCE: Anna CZUPIOŁ / Robert CZUPIOŁ
                          Marta WYSYPOŁ / Sebastian KONIECZNY

DEBEL MĘŻCZYZN
1. MIEJSCE: Łukasz URBANIK / Paweł GASINIEC
2. MIEJSCE: Grzegorz WÓJCIK / Mariusz MACZUGA
3. MIEJSCE: Dariusz OPATRZYK / Piotr CHRZĘSZCZYK

KOŃCOWA KLASYFIKACJA GENERALNA

*****

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesów!!
Wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w Grand Prix, dziękujemy natomiast za koleżeńską i sportową rywalizację, za atmosferę, która towarzyszyła naszej imprezie oraz za ciepłe słowa, które od Was słyszeliśmy!

Planując organizacje naszego pierwszego turnieju Grand Prix nawet nie przupuszczaliśmy, że uda nam się przyciągnąć do Jaworzna tak dużą ilość zawodników! Zainteresowanie zawodami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i z przewidywanego małego turnieju lokalnego, udało nam się od razu stworzyć rozgrywki ogólnopolskie! To dla nas ogromana satysfakcja. Bardzo Wam dziękujemy! Mamy nadzieję, że także kolejne organizowane przez nas imprezy będą cieszyły się takim zainteresowaniem i że po raz kolejny odwiedzicie Jaworzno, by skrzyżować z nami rakiety i puścić trochę pierza w powietrze!! :)

*****

Klub Sportowy „WOLANT” składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Grand Prix parterom i sponsorom:

Urzędowi Miejskiemu w Jaworznie
Firmie Via Sport
Restauracji Mega Pizzy
Firmie VENA
Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej
Spółce Tauron
Firmie Thermoplast
Ask For Jack
Roberto Sport