Udany memoriał Mirosława Ciołczyka
11 maj

Udany memoriał Mirosława Ciołczyka

W miniony weekend, Klub Sportowy „WOLANT” był organizatorem kolejnej dużej imprezy badmintonowej w naszym mieście. Otwarte Mistrzostwa Jaworzna pracowników oświaty i samorządowców były nie tylko okazją do sportowej rywalizacji lecz także do uczczenia pamięci Mirosława Ciołczyka – wieloletniego Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu oraz zapalonego badmintonisty.

Od strony sportowo-organizacyjnej warto podkreślić fakt, że w tegorocznym turnieju wystartowało dwa razy więcej zawodników niż w roku ubiegłym, a do Jaworzna przyjechali także goście z okolicznych miast. Pokazuje to, że badminton staje się w naszym mieście coraz bardziej popularną dyscypliną, a organizowane u nas imprezy cieszą się także zainteresowaniem gości z zewnątrz.

A goście ci to często uznane postacie w sportowym świecie, które dzięki zabiegom naszego prezesa – Darka Opatrzyka, przyjeżdżają do Jaworzna, by pokazać, jak gra się w badmintona na najwyższym poziomie. Na rozegranych w niedziele Mistrzostwach wszyscy zgromadzeni na hali mieli szansę obejrzeć grę pokazową reprezentantów Polski w tej olimpijskiej dyscyplinie, którzy dali próbkę swoich umiejętności w grze pojedynczej oraz mikstowej. A byli to:  Kornelia Marczak, Anna Goc, Dawid Kielocha (wszyscy z klubu Plesbad Pszczyna) oraz Mateusz Szałankiewicz, występujący na co dzień na parkietach Bundesligi.

Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów, połączonym z prezentacją postaci Mirosława Ciołczyka, oraz po grze pokazowej w wykonaniu ww. reprezentantów Polski, ok. godz. 9.30 przystąpiono do rozgrywek. W tegorocznych mistrzostwach na parkiecie po przeciwnej stronie siatki spotkali się sympatycy badmintona z całego Śląska. Oprócz tytułowych kategorii zawodów, czyli oświatowych i samorządowych, rywalizacja toczyła się także w kategorii VIP, w której wystąpili właściciele i przedstawiciele lokalnych firm i przedsiębiorstw, a także lokalnej władzy. W sumie w Mistrzostwach wzięło udział blisko 50 zawodniczek i zawodników z 10 miast Śląska.

Aby wyłonić najlepszych graczy Mistrzostw trzeba było rozegrać ponad 100 zaciętych pojedynków, a w niektórych przypadkach o zwycięstwie musiał rozstrzygać trzeci set. Ostatecznie najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach okazali się:

– w kat.gra pojedyncza kobiet – pracownik oświaty
1.Katarzyna DUBIEL – Jaworzno
2.Sabina OPYD – Jaworzno
3.Ewa DUDA – Jaworzno

– w kat.gra pojedyncza kobiet – pracownik samorządowy
1.Joanna Przypaśniak  –  Gliwice
2.Dorota Wolak – Gliwice
3.Magdalena Warchoł – Jaworzno

– w kat.gra pojedyncza mężczyzn – pracownik oświaty
1.Grzegorz RADKO – Jaworzno
2.Łukasz BOCHENEK – Jaworzno
3.Rafał POLAŃSKI – Jaworzno

– w kat.gra pojedyncza mężczyzn – pracownik samorządowy
1.Tomasz Szelec – Tychy
2.Jacek Sowa – Jaworzno
3.Leszek Śliwa – Tychy

– w kat.gra pojedyncza mężczyzn – VIP
1.Dariusz Warchoł – Jaworzno
2.Dariusz Chrapek – Jaworzno
3.Bogdan Złotkowski – Jaworzno

– w kat.gra podwójna kobiet
1.Przypaśniak/Koza – Gliwice
2.Wolak/Światonowska – Gliwice/Zabrze
3.Sewioł/Hilaszek – Jaworzno

– w kat.gra podwójna mężczyzn
1.J.Sowa/J.Szczotka – Jaworzno
2.L.Śliwa/T.Szelec – Tychy
3.G.Radko/M.Kowalski – Jaworzno

– w kat.gra mixtowa
1.W.Sewioł/T.Żyła – Jaworzno
2.K.Dubiel/M.Rechul – Jaworzno
3.S.Opyd/M.Baran – Jaworzno/D.Górnicza

Wszyscy uczestnicy zwodów zostali nagrodzeni medalami za udział w zawodach, a najlepsi gracze zostali uhonorowani okolicznościowymi statuetkami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, których fundatorem był Urząd Miejski w Jaworznie. Dodatkową nagrodę indywidualną – dla najstarszego zawodnika turnieju, którym był Jerzey Gadomski, reprezentujący firmę Remagum – ufundował poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski.

Bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu zawodów, nad którymi honorowy patronat sprawował Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, współorganizatorom turnieju: Urzędowi Miejskiemu w Jaworznie, Miejskiemu Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz partnerom klubu, firmom: Remagun, Mega Pizza, Vena Jaworzno i Erfarb.

Galerię z imprezy można zobaczyć TUTAJ.