„Wiecznie młodzi” medaliści z Jaworzna
5 marzec

„Wiecznie młodzi” medaliści z Jaworzna

W miniony weekend – 3-4 marca – jaworzniccy badmintoniści z klubu KS WOLANT brali udział w ogólnopolskim turnieju pn.: XIX Yonex Open Forever Young. Do imprezy, która była rozgrywana w Suchedniowie, zgłosiło się blisko 140 z zawodników i zawodniczek z całego kraju.

Reprezentantka KS WOLANT – Paulina Sztukowska – wystąpiła w dwóch kategoriach. W grze singlowej (kat. 25+) zajęła 2. miejsce, zdobywając dla Jaworzna srebrny medal. Natomiast w grze mieszanej, wspólnie z Marcinem Rykałą z Sosnowca, po rozegraniu dwóch pojedynków, zakończyła rozgrywki na fazie grupowej.

Losy turnieju podobnie ułożyły się także dla naszego klubowego kolegi – Dariusza Opatrzyka. W grze singlowej (kat. 35+) zajął 3. miejsce i przywiózł do Jaworzna brązowy medal. Natomiast w grze mieszanej, wspólnie z Justyną Herman z ULKS Lotka gm. Olsztyn, również zakończył rozgrywki na fazie grupowej.

***

Zawodnicy z całego kraju mają możliwość zdobycia punktów na jeszcze pięciu ogólnopolskich turniejach punktowanych. Darek Opatrzyk zajmują aktualnie 2. pozycję w klasyfikacji generalnej – gra mieszana w kat. 35+ – co daje bardzo dobrą pozycję wyjściową przed czerwcowymi Mistrzostwami Polski Seniorów, które odbędą się w tym roku w Sianowie k. Koszalina.